Wózki do przewożenia pacjentów

Wózek Lama

Podstawową zaletą wózka transportowego pacjentów Lama jest jego prostota i lekkość. Ma niezbędne funkcje jakie powinien posiadać wózek transportowy a jednocześnie niskie koszty zakupu i eksploatacji.Korzystne rozwiązania​
 


 

Klasyczna, trwała konstrukcja.

Lama ma pantografowy układ podnoszenia leża. Jest to tradycyjna, niezwykle trwała i niezawodna konstrukcja. Wysokość leża regulujemy więc dźwignią nożną umieszczoną po obu stronach wózka. Oparcie pleców ustalamy i blokujemy wykorzystując prosty mechanizm zapadkowy.

 

 

Ochrona przed uszkodzeniami

Wózki transportowe pokonują w szpitalu długie dystanse przejeżdżając przez wąskie korytarze, drzwi na oddziałach czy też wąskie i krótkie windy. Są wtedy narażone na uszkodzenia mechaniczne, szczególnie lakierowanych powierzchni. Wózek Lama jest w dużej mierze zabezpieczony przed takimi uszkodzeniami. W narożnikach leża są duże krążki odbojowe. Poręcze boczne oraz uchwyty do prowadzenia stanowią konstrukcyjne odboje wózka z 4 jego stron. Wykonane są ze stali nierdzewnej a więc materiału bardzo trwałego i skrywającego uszkodzenia mechaniczne.
 

 

 

 


Lama jest mistrzem regulacji wysokości

Zakres regulacji w wózku jest bardzo szeroki. Minimalna wysokość 500 mm pozwala dostosować jego leże do najniższych na rynku łóżek szpitalnych. Wysokość maksymalna 910 mm jest z kolei jednym z najlepszych parametrów dla tego typu wyrobów. Dzięki takiemu zakresowi regulacji transfer pacjenta z łóżka na wózek będzie dużo łatwiejszy.

 

Funkcjonalność w praktyce- materac do przenoszenia pacjenta

Wózek Lama może być wzbogacony o specjalny materac umożliwiający transfer pacjenta z wózka bez konieczności jego złączenia z łóżkiem. Materac taki posiada wzmocnioną i sztywną konstrukcję a także pasy do trzymania.

Wybierz opcje wykonania wózka Lama

Kilka elementów wózka Lama możemy zmodyfikować. Przykłady: układ jezdny może składać się z 4 kół o średnicy 200 mm wraz z centralną blokadą kół i kierunkiem jazdy, regulację oparcia pleców może wspomagać układ ze sprężynami gazowymi.