Wózki do przewożenia pacjentów

Wózek Lama

Podstawową zaletą wózka transportowego pacjentów Lama jest jego prostota i lekkość. Ma niezbędne funkcje jakie powinien posiadać wózek transportowy a jednocześnie niskie koszty zakupu i eksploatacji.Korzystne rozwiązania​
 


 

Klasyczna, trwała konstrukcja.

Lama ma pantografowy układ podnoszenia leża. Jest to tradycyjna, niezwykle trwała i niezawodna konstrukcja. Wysokość leża regulujemy więc dźwignią nożną umieszczoną po obu stronach wózka. Oparcie pleców ustalamy i blokujemy wykorzystując prosty mechanizm zapadkowy.

 

 

Ochrona przed uszkodzeniami

Wózki transportowe pokonują w szpitalu długie dystanse przejeżdżając przez wąskie korytarze, drzwi na oddziałach czy też wąskie i krótkie windy. Są wtedy narażone na uszkodzenia mechaniczne, szczególnie lakierowanych powierzchni. Wózek Lama jest w dużej mierze zabezpieczony przed takimi uszkodzeniami. W narożnikach leża są duże krążki odbojowe. Poręcze boczne oraz uchwyty do prowadzenia stanowią konstrukcyjne odboje wózka z 4 jego stron. Wykonane są ze stali nierdzewnej a więc materiału bardzo trwałego i skrywającego uszkodzenia mechaniczne.
 

 

 

 


Lama jest mistrzem regulacji wysokości

Zakres regulacji w wózku jest bardzo szeroki. Minimalna wysokość 500 mm pozwala dostosować jego leże do najniższych na rynku łóżek szpitalnych. Wysokość maksymalna 910 mm jest z kolei jednym z najlepszych parametrów dla tego typu wyrobów. Dzięki takiemu zakresowi regulacji transfer pacjenta z łóżka na wózek będzie dużo łatwiejszy.

 

Funkcjonalność w praktyce- materac do przenoszenia pacjenta

Wózek Lama może być wzbogacony o specjalny materac umożliwiający transfer pacjenta z wózka bez konieczności jego złączenia z łóżkiem. Materac taki posiada wzmocnioną i sztywną konstrukcję a także pasy do trzymania.

Wybierz opcje wykonania wózka Lama

Kilka elementów wózka Lama możemy zmodyfikować. Przykłady: układ jezdny może składać się z 4 kół o średnicy 200 mm wraz z centralną blokadą kół i kierunkiem jazdy, regulację oparcia pleców może wspomagać układ ze sprężynami gazowymi.

 

Serwis niedostępny!
Service unavailable!

Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
The website material is intended for healthcare professionals.