Stoły operacyjne klasy premium firmy OPT

Vanto IIKorzystne rozwiązania

 

Kolumny systemowe

Vanto posiada 3 typy kolumn, które użytkownik może wybrać w zależności od swoich indywidualnych potrzeb:
  1. Kolumna mobilna- posiadająca płaską, bardzo niską  podstawę i wózek transportowy do transportu pacjentów na blacie oraz przetaczania  całego stołu.
  2. Kolumna mobilna plus- płaska podstawa jest trochę wyższa, posiada zintegrowane z podstawą 2 koła jezdne. Transport pacjenta odbywa się z wykorzystaniem wózków do blatów a przejazd samego stołu przy pomocy mini wózka mocowanego do podstawy stołu.
  3. Kolumna stacjonarna- jest na stałe zamocowana do podłogi i posiada możliwość obrotu do 340 stopni. Ta wersja pozwala lepiej dostosować ułożenie blatu na sali operacyjnej w zależności od rodzaju operacji.
 


Wózki transportowe

Vanto jest jedynym stołem na świecie, który umożliwia dojazd wózkiem i odbiór blatu z 4 stron stołu. Umożliwiają to 2 rodzaje wózków, które jednocześnie występują w 3 wersjach funkcjonalnych: ze stałą i regulowaną wysokością oraz z przechyłem wzdłużnym.
  


Procedura wymienności blatu

Przełożenie blatu na kolumnę jest rzeczywiście bardzo proste. Wystarczy wybrać przycisk „0” podjechać wózkiem a stół wykona całą procedurę przejęcia lub oddania blatu z pacjentem automatycznie. Bezpieczeństwo i pewność wykonania tej procedury jest zapewnione.
 

Blat z unikatowym systemem wymienności i mocowania segmentów

Wszystkie wyjmowane segmenty blatu posiadają oryginalny system ich mocowania przy pomocy specjalnie skonstruowanych zaczepów. Zapewniają one pewne, stabilne a przy tym bardzo łatwe mocowanie segmentów. Mocowanie jest bardzo szybkie, intuicyjne w odróżnieniu od alternatywnych rozwiązań – klamek lub połączeń śrubowych. Dzięki wymienności segmentów blat może być skracany, wydłużany czy konfigurowany specjalnie pod typ operacji.
 Napęd elektromechaniczny stołu

Vanto II posiada wysoko wydajny, elektromechaniczny układ napędowy stołu. Umożliwia on sterowanie wszystkimi funkcjami elektrycznymi z poziomu pilotów ręcznych zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych, panelu sterowania na kolumnie czy panelu nożnego. Napęd jest bardzo cichy. Umożliwia jednoczesne wykonywanie przez stół kilku ruchów w sposób bardzo delikatny i w różnym tempie.
 

Dodatkowe wyposażenie

  • OFERTA WYPOSAŻENIA

    POBIERZ KATALOG PONIŻEJ
    OFERTA WYPOSAŻENIA - Formed

Serwis niedostępny!
Service unavailable!

Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
The website material is intended for healthcare professionals.