Stoły operacyjne klasy premium firmy OPT

Vita

W stole Vita wszystko jest podporządkowane pacjentowi, przez dbałość o jego najlepsze ułożenie i bezpieczeństwo przebywania na stole, poprzez zaoferowanie zespołowi operacyjnemu wiele korzyści w zakresie funkcjonalności, praktyczności czy ergonomii pracy przy stole.

Jest to najnowocześniejszy produkt biorąc pod uwagę kryteria innowacyjne i estetyczne, a jednocześnie jest racjonalny w każdym szczególe, bezpieczny w użytkowaniu i wszechstronny. 


Korzystne rozwiązania

Hydrauliczny napęd stołu

Wszystkie funkcje dostępne z poziomu sterownika uzyskiwane są przy pomocy układu elektro- hydraulicznego. Wszystkie ruchy stołu są niezależne od siebie. Sterowanie umożliwiają duże, czytelne sterowniki ręczne przewodowe lub bezprzewodowe, z wyświetlaczami, także panel na kolumnie czy sterownik nożny. Użytkownik posiada w każdej chwili informację o bieżącym statusie stołu.
 

Modułowość

VITA posiada całkowicie modułowy blat z jedną centralną sekcją, do której można dołączyć inne segmenty (segment oparcia pleców z płytą dolną i górną, segment podgłówka, segmenty podnóżków, segmenty dodatkowe specjalistyczne dedykowane do różnych operacji w tym również z włókien węglowych).
VITA pozwala na konfigurowanie blatu stołu poprzez mocowanie dodatkowych sekcji (segmentów) po obu stronach zgodnie ze specyfikacją danej specjalności chirurgicznej. Stół automatycznie wykrywa konfigurację i nie wymaga resetowania za pomocą pilota.
Wyjątkowa modułowość stołu VITA zwiększa funkcjonalność sali operacyjnej. Pozwala m.in. na szybką i łatwą zmianę konfiguracji stołu zgodnie z wymaganiami specyfiki danego zabiegu chirurgicznego, a tym samym dostosowanie do potrzeb personelu sali operacyjnej.
 

Ergonomia pracy

Konstruktorzy zadbali aby dostęp do pola operacyjnego przy stole był bardzo dobry. Podstawa stołu jest kompaktowa, umożliwia operatorowi ergonomiczną pracę zarówno w pozycji stojącej jak i siedzącej.
 
 

Przezierność dla promieni RTG

Blat stołu Vita jest całkowicie przezierny dla promieni RTG na całej swej długości bez żadnych martwych stref. Dzięki przesuwowi wzdłużnemu blatu stołu można monitorować pacjenta ramieniem C na całej długości ciała. Przesunięcie wzdłużne jest większe niż długość kolumny, więc nie ma konieczności przesuwania pacjenta
podczas wykonywania zdjęć.
 
 
 
 

Bezpieczeństwo pracy
- system antykolizyjny

Vita posiada system bezpieczeństwa antykolizyjnego, który rozpoznaje dołączone sekcje (segmenty) do blatu stołu i może zapobiec kolizji z kolumną i / lub podłogą.
 
Pozycja wsparcia bocznego

Dodatkowe wyposażenie

  • OFERTA WYPOSAŻENIA

    POBIERZ KATALOG PONIŻEJ

     
    OFERTA WYPOSAŻENIA - Formed

Serwis niedostępny!
Service unavailable!

Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
The website material is intended for healthcare professionals.