Stoły operacyjne firmy Benq

Wózek Camel

Wózek Camel jest najbardziej popularnym wózkiem do transportu pacjenta w szpitalach. Jest bardzo atrakcyjny dla szpitali z uwagi na jego wysoką funkcjonalność i ekonomiczny zakup.


Korzystne rozwiązania 

Klasyczny i funkcjonalny

Camel ma tradycyjną, niezwykle trwałą i niezawodną konstrukcję metalową. Przy tym posiada praktyczne funkcje, niezwykle istotne dla personelu w trakcie eksploatacji. Przykłady: blokowanie wózka wykonamy centralną blokadą kół, oparcie pleców regulujemy przy pomocy sprężyny gazowej a zdjęcie RTG wykonamy przesuwając kasetę w specjalnym tunelu pod leżem.
 

Mobilność - podstawowy parametr wózka

Łatwość przetaczania wózka oraz jego skrętność to podstawowe parametry użytkowe wózka transportowego. Camel ma bardzo dobrą mobilność, którą zapewniają duże koła o średnicy 200mm. Precyzyjne skręcanie, często w wąskich korytarzach ułatwia funkcja jazdy kierunkowej.To jednak nie wszystko. Wózek Camel opcjonalnie można doposażyć w piąte koło. Z takim układem jezdnym bez problemu możemy zakręcić nim w miejscu, a wszystko to przy użyciu niewielkiej siły.
 
Regulacja wysokości – dla pacjenta i personelu

Są parametry niezwykle ważne, które bezpośrednio wpływają na funkcjonalność wózka transportowego. Takim jest regulacja wysokości w wózku Camel realizowana w szerokim zakresie. Możemy dostosować wysokość wózka do wysokości łóżka pobytowego i przesunąć pacjenta np. przy pomocy specjalnego materaca z uchwytami transportowymi.
 
 

Funkcjonalność w praktyce - wersja 4 segmentowa leża

Camel można dostosować do indywidualnych wymagań oddziałów szpitalnych np. zmieniając leże na wersję 4 segmentową. W tym przypadku wózek umożliwia nie tylko uniesienie głowy pacjenta ale również jego nogi. Camel może wówczas spełniać rolę tymczasowego łóżka pobytowego, czy wykonać na nim pierwsze podstawowe badania diagnostyczne.
 
 

Maksymalne obciążenie 250 kg

Camel potrafi przewieźć naprawdę ciężkich pacjentów. Wzmocniona konstrukcja pozwala na przewóz osób ze znaczną nadwagą, przy tym regulacje nie wymagają od personelu zbyt dużego wysiłku.

Serwis niedostępny!
Service unavailable!

Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
The website material is intended for healthcare professionals.