Stoły operacyjne firmy Benq

Wózek Elefant

Wózek Elefant jest przeznaczony na specjalistyczne oddziały szpitalne jak blok operacyjny czy oddział ratunkowy. Jest najbardziej funkcjonalnym wózkiem, posiada wiele elementów dodatkowego wyposażenia i opcji wykonania przez co możliwe jest jego wykorzystanie również jako stół zabiegowy czy przejściowe łóżko pobytowe.

Korzystne rozwiązania

Nowoczesne rozwiązanie - budowa kolumnowa wózka

W wózku Elefant zostały wykorzystane kolumny służące do zawieszenia leża, regulacji wysokości i przechyłów. To nowoczesne rozwiązanie ma szereg zalet: prosta budowa elementów upraszcza konstrukcję wózka, co ma z kolei wpływ na łatwość czyszczenia i dezynfekcji. Korzystnie wpływa również na estetykę wyrobu.
 

Elefant - uniwersalne rozwiązanie

Wózek Elefant można doposażyć i użytkować jako stół zabiegowy lub wózek ratunkowy Pomocne będzie 4 segmentowe leże a także inne elementy wyposażenia jak: listwy boczne do mocowania wyposażenia, pozycjoner ustawienia kasety RTG, kosz na butlę z tlenem czy płyta do przenoszenia pacjenta.
 
Funkcjonalność w praktyce - monitorowanie pacjenta, zdjęcia RTG

Istotnym parametrem w wózkach np. na oddziały SOR czy blok operacyjny jest możliwość wykonywania diagnostyki obrazowej. Elefant to zapewnia. Jego konstrukcja oparta na kolumnach wprost umożliwia obrazowanie pacjenta aparatem ramię C a specjalny tunel pod leżem ułatwi wykonanie zdjęć RTG.
 

Do dyspozycji maksimum funkcjonalności

Wózek oferuje szereg praktycznych funkcji, które personel wykorzysta w sposób łatwy i intuicyjny. Wysokość czy przechyły wzdłużne uzyskamy dźwigniami nożnymi, które są dostępne z obu stron wózka. Uchwyty do prowadzenia wózka czy wieszak na kroplówkę są elementami składanymi w ramę leża, jeżeli są nieużywane.
 Czy piąte koło w wózku jest potrzebne?

Wydaje się, że 4 koła w wózku transportowym są rozwiązaniem oczywistym i wystarczającym. Opinia ta najczęściej ulega zmianie po próbie jazdy wózkiem Elefant z piątym kołem. Kierując mamy poczucie pełnej kontroli nad wózkiem. Precyzyjnie utrzymujemy kierunek jazdy na wprost i podczas zakrętu a kiedy potrzebujemy zawrócić wykonujemy to w miejscu. Siła używana do przetaczania i skręcania jest naprawdę niewielka. Jesteśmy przekonani, że piąte koło w Elefancie jest warte wyboru.

Serwis niedostępny!
Service unavailable!

Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
The website material is intended for healthcare professionals.