Stoły operacyjne firmy Benq

Łóżko Luna

Luna to łóżko dedykowane na oddziały wzmożonego nadzoru szpitalnego. Praca na takim oddziale jest niezwykle odpowiedzialna. Dlatego łóżko Luna posiada wiele specjalistycznych funkcji a przy tym spełnia wysokie wymagania dotyczące procedur ratujących życie pacjenta. Luna przy tym jest bardzo estetyczna, jej charakterystyczne linie przyciągają wzrok, jest zapamiętywana.


 

Korzyści dla Ciebie

Formed
 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Leżąc na łóżku Luna pacjent może się czuć o wiele bezpieczniej. Luna posiada szereg funkcji, które związane są z procedurami ratowania życia pacjenta. Przykład: funkcja CPR do reanimacji pacjenta realizowana elektrycznie lub mechanicznie, pozycja antyszokowa, czy też pozycja ratunkowa. Personel medyczny bez problemu odnajdzie dobrze oznaczone, dedykowane poszczególnym pozycjom przyciski funkcyjne umieszczone na sterownikach.
 
 
Formed

Do dyspozycji maksimum funkcjonalności

Luna oferuje szereg praktycznych funkcji. Oprócz podstawowych regulacji: wysokość leża, przechył wzdłużny, ustawienie segmentów oferuje funkcje ratujące życie a także ustawienia specjalne np: pozycje krzesło kardiologiczne, ustawienie do badań i inne.
 
Formed

Sterowanie na kilka sposobów

Sterowanie łóżkiem jest bardzo proste i wygodne bo odbywa się prawie wyłącznie przy pomocy pilotów czy paneli sterujących. Niektóre z funkcji mogą być uruchamiane wyłącznie przez wykwalifikowany personel, inne także przez pacjenta. Elementy sterowania dostępne są z każdej strony łóżka. Możemy więc sterować łóżkiem klasycznym pilotem, panelem centralnym, panelami umieszczonymi po obu stronach poręczy bocznych a niektóre funkcje także przy pomocy sterowników nożnych.
 
Formed

Nowoczesne rozwiązanie - budowa kolumnowa łóżka

W łóżku Luna zostały wykorzystane kolumny służące do zawieszenia leża i regulacji wysokości. To nowoczesne rozwiązanie ma szereg zalet: prosta budowa elementów upraszcza konstrukcję łóżka co ma z kolei wpływ na łatwość czyszczenia i dezynfekcji. Korzystnie wpływa również na estetykę wyrobu, sprawia wrażenie lekkości i prostoty.
 
Formed

Czy piąte koło w łóżku jest potrzebne?

Wydaje się, że 4 koła w łóżku są rozwiązaniem oczywistym i wystarczającym. Opinia ta najczęściej ulega zmianie po próbie jazdy łóżkiem Luna z piątym kołem. Kierując mamy poczucie pełnej kontroli nad łóżkiem i kierunkiem jazdy. Precyzyjnie utrzymujemy kierunek jazdy na wprost i podczas zakrętu a kiedy potrzebujemy zawrócić wykonujemy to w miejscu. Siła używana do przetaczania i skręcania jest naprawdę niewielka. My jesteśmy przekonani, piąte koło w Lunie jest warte wyboru.
 
Formed

Wybierz opcje wykonania łóżka Luna

Łóżko Luna jest produktem posiadającym wiele opcji wykonania, więc wymagającym konfiguracji. Można je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Przykład: Szczyt łóżka od strony głowy pacjenta może być nieruchomy i niezależny od ruchów leża lub poruszać się wraz z nim, czy też leże łóżka wykonane w wersji przeziernej lub bez takiej możliwości.
 

Funkcjonalność w praktyce - monitorowanie pacjenta, zdjęcia RTG

Niezwykle istotnym parametrem w łóżkach na oddziały wzmożonego nadzoru jest możliwość wykonywania diagnostyki obrazowej. Luna to zapewnia. Jej konstrukcja oparta na kolumnach wprost umożliwia obrazowanie pacjenta aparatem ramię C a specjalny tunel pod leżem ułatwi wykonanie zdjęć RTG.
 

Wybierz wyposażenie dodatkowe do łóżka Luna

Można dobrać wyposażenie dodatkowe łóżka. Elementy takie jak rodzaj sterowania, poręcze boczne, występują w różnych wersjach a ich dobór decyduje o funkcjonalności i komforcie użytkowania

Dodatkowe wyposażenie

 • Luna

  Leże wykonane z paneli tworzywowych (standard)
  Luna - Formed
 • Luna

  Leże wypełnione płytą HPL (opcja)
  Luna - Formed
 • Luna

  Leże wypełnione płytą HPL oraz panelami tworzywowymi (opcja)
  Luna - Formed
 • Luna

  Poręcze dzielone
  Luna - Formed
 • Luna

  Rama wyciągowa
  Luna - Formed
 • Luna

  Szczyt tworzywowy
  Luna - Formed
 • Luna

  Uchwyt ręki
  Luna - Formed
 • Luna

  Wieszak kroplówki
  Luna - Formed

Serwis niedostępny!
Service unavailable!

Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
The website material is intended for healthcare professionals.