System do opieki i pielęgnacji noworodka

System do opieki i pielęgnacji noworodka

Projekt stanowiska do pielęgnacji noworodków w warunkach szpitalnych.
Stanowisko polepsza organizację wykonywanych czynności i poprawia pozycję pracy położnej oraz zapewnia bezpieczeństwo niemowlęciu. Wpływa również na kształtowanie się właściwych relacji z opiekunami oraz na rozwój zmysłów dziecka zgodnie z wysokimi standardami WHO i UNICEF. Sprzyjają temu: modułowość i mobilność elementów stanowiska, ergonomia, jakość i estetyka wykonania. Projekt uwzględnia możliwość dostosowania do różnych przestrzeni szpitalnych. 
​Symbio Care został doceniony i nagrodzony, m.in. prestiżową nagrodą w świecie wzornictwa przemysłowego Dobry Wzór 2020Uzasadnienie:
Jury zwróciło uwagę na nowatorskie rozwiązanie wyposażenia miejsc opieki nad noworodkiem, zapewniające mu wygodę i bezpieczeństwo w trakcie pierwszych dni życia. Doceniono także zastosowanie funkcjonalnych modułowych przestrzeni, oddzielających kolejne strefy i czynności podczas opieki, które wyróżniają się nienaganną estetyką i wysoką jakością zastosowanych materiałów.

 

Korzyści dla Ciebie
 

 
 

Wzmacnianie więzi między matką a dzieckiem

Na żadnym innym etapie życia człowiek nie doznaje aż tylu przemian w sferze fizycznej i psychicznej.
W okresie poporodowym bardzo istotne jest kształtowanie się właściwej więzi między matką, a dzieckiem. System SymbioCare dedykowany jest zarówno opiekunom, personelowi medycznemu jednak również matce i ojcu dziecka, umożliwiając zaangażowanie opiekunów w czynnościach pielęgnacyjnych.
 
  


System, stanowisko pracy, a nie mebel kuchenny

Prezentowane stanowisko to cały system  przeznaczony do pielęgnacji. Jest bezpieczne dla noworodka, odciąża położne i schematyzuje ich pracę.
Z formalnego punktu widzenia obiekt został ukształtowany jako stanowisko pracy, a nie, jak do tej pory, kształtowany na wzór mebli kuchennych.
 
 


Formed
 

Zaprojektowany zgodnie z normami i potrzebami użytkowników... bo najważniejszy jest człowiek

Prezentowany produkt zaprojektowany został zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi wprowadzonymi przez WHO oraz UNICEF, które określają postępowanie w placówkach położniczo – noworodkowych. Ważnym elementem procesu projektowego były konsultacje z użytkownikami na oddziałach położniczych oraz z położnymi środowiskowymi.
Projekt zwraca szczególną uwagę na polepszenie organizacji wykonywanych czynności i poprawy pozycji pracy opiekuna.


  


Modułowość rozwiązania, organizacja pracy

Budowa modułowa pozwala na  dowolne aranżowanie dostępnej przestrzeni w zależności od potrzeb użytkowników (płacisz tylko za to czego potrzebujesz) 
Przemyślane rozwiązania dedykowane konkretnym czynnościom
Rozwiązanie poprawia bezpieczeństwo noworodka poprzez ścisłe wydzielenie stref pielęgnacyjnych i okładkowych, sprzyja zaangażowaniu rodziców w czynności pielęgnacyjne.
 
 
 
 


Formed
 

Materiały odporne, trwałe z możliwością regeneracji o  dożywotniej gwarancji

Górne elementy systemu wykonane są z Corianu. Materiał ten jest trwałym, jednorodnym materiałem, zdecydowanie ogranicza rozwój bakterii i grzybów.
Jest to materiał zupełnie nietoksyczny, nieporowaty nie wchłania w siebie nieczystości i zabrudzeń. Jest łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Jest materiałem obojętnym chemicznie, nie emitującym żadnych gazów, idealnie nadaje się do zastosowania w szpitalach. Materiał jest bowiem odporny na promieniowanie UV, więc jego kolor będzie utrzymywał się latami.
Dodatkowo oprócz użycia naturalnych składników podczas produkcji  Corianu, materiał w czasie utylizacji nie uwalniają szkodliwych dla środowiska gazów.
 
Pozostałe materiały to metalowa, stabilna konstrukcja oraz płyty meblowe SymbioMed o doskonałych właściwościach, takich jak:  gładka powierzchnia, odporność na wilgoć, uderzenia, środki dezynfekujące oraz różne substancje chemiczne.


 
 

 

Kilka różnych konfiguracji

SymbioCare występuje w różnych konfiguracjach. Jest systemem wolnostojącym z możliwością kotwienia do ścian. Dedykowana jest konstrukcja podwieszana – montowana bezpośrednio do ściany bez kontaktu z podłogą.
 
Projekt: Klaudia Kasprzak

 

 

Serwis niedostępny!
Service unavailable!

Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
The website material is intended for healthcare professionals.