Materace szpitalne

Materace piankowe FOR.REST

Materac to ważny element podczas wypoczynku oraz w trakcie leczenia. Od jakości i typu materaca zależy nie tylko nasz spokojny sen, ale i nasze zdrowie. FOR.REST to linia materacy zapewniających komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Różnorodność modeli sprawia, że można dobrać najbardziej odpowiedni do własnych potrzeb.
 
Formed

Materac Lily

Materac LILY jest najprostszym materacem jednowarstwowym. Wykonany jest z jednorodnego, płaskiego, nieprofilowanego bloku pianki PU.
 
Formed

Materac IVY

Materac IVY jest jednowarstwowy. Wykonany jest z pianki poliuretanowej PU. Górna część jest profilowana i tworzy charakterystyczną, regularnie pofalowaną powierzchnię.
 
Formed

Materac MOSS

Materac przeciwodleżynowy MOSS jest jednowarstwowy. Wykonany jest z pianki poliuretanowej PU. Górna część jest profilowana i tworzy 7 stref. Dolna powierzchnia materaca jest nacięta zgodnie z podziałem segmentów w leżu łóżka Formed.
 
Formed

Materac FERN

Materac FERN jest dwuwarstwowy. Górna warstwa jest wykonana z pianki termoelastycznej, kształty nacięć tworzą 7 stref. Pianka termoelastyczna jest miękka i dopasowuje się do ciała pod wpływem jego nacisku i temperatury. Dolna warstwa wykonana jest z wysokoelastycznej pianki poliuretanowej HR. Piankę charakteryzuje zwiększona sprężystość i wytrzymałość. Dolna powierzchnia materaca jest nacięta zgodnie z podziałem segmentów w leżu łóżka Formed.
 
Formed

Materac SORREL

Materac SORREL jest dwuwarstwowy z dodatkowymi bocznymi wzmocnieniami. Górna warstwa jest wykonana z pianki termoelastycznej, kształty nacięć tworzą 7 stref. Pianka termoelastyczna jest miękka i dopasowuje się do ciała pod wpływem jego nacisku i temperatury. Dolna warstwa wykonana jest z wysokoelastycznej pianki poliuretanowej HR. Piankę charakteryzuje zwiększona sprężystość i wytrzymałość. Dolna powierzchnia materaca jest nacięta zgodnie z podziałem segmentów w leżu łóżka Formed. Dłuższe boki materaca zostały usztywnione gęstszą pianką.Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie pacjenta przed zsunięciem się z łóżka.
 
Formed

Materac CLOVER

Materac SORREL jest dwuwarstwowy i wielostrefowy. Posiada również dodatkowe boczne wzmocnienia. Górna warstwa składa się z 3 stref (głowy, korpusu i nóg). Wszystkie strefy wykonane są z pianki termoelastycznej o 2 gęstościach- mniejszej dla segmentów głowy i nóg. Pianka termoelastyczna jest miękka i dopasowuje się do ciała pod wpływem jego nacisku i temperatury. Dolna warstwa wykonana jest z wysokoelastycznej pianki poliuretanowej HR. Piankę charakteryzuje zwiększona sprężystość i wytrzymałość. Dolna powierzchnia materaca jest nacięta zgodnie z podziałem segmentów w leżu łóżka Formed. Dłuższe boki materaca zostały usztywnione gęstszą pianką. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie pacjenta przed zsunięciem się z łóżka.
 

Korzystne rozwiązania

Materace dostosowane do łóżek Formed

Materace z serii FOR.REST składają się z profilowanych wkładów jednorodnych lub warstwowych oraz wyjmowalnych pokrowców. Wymiary materacy dopasowane są do gabarytów leża łóżek produkcji Formed. Niektóre z modeli posiadają nacięcia na dolnej powierzchni aby lepiej przylegały do wielosegmentowego leża.
 

Wkład materaca

Wkłady materacy FOR.REST są wykonane z kilku rodzajów pianek o różnej gęstości. Nacięcia na wierzchniej warstwie powodują lepsze dotlenianie skóry i korygują nacisk na skórę pacjenta.
 

Usztywnienia boczne

Niektóre modele materacy z serii FOR.REST posiadają boczne usztywnienia. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie pacjenta przed zsunięciem się z łóżka.
 

Pokrowiec dostosowany do użytku szpitalnego

Materiał z którego powstaje pokrowiec ma szereg zalet predysponujących go do użytku medycznego. Można go prać i suszyć. Materiał jest wodoszczelny a jednocześnie charakteryzuje go przepuszczalność powietrzna. Pokrowiec dezynfekujemy powszechnie dostępnymi środkami. Nie zawiera w swym składzie szkodliwych substancji, jest antyalergiczny i antystatyczny.
 

Dodatkowa listwa zakrywająca

Pokrowcemateracy z serii FOR.RESTmożna zdejmować do prania. Umożliwia to zamek, który w zależności od modelu umożliwia rozpięcie z 2 lub 4 boków. Dodatkowo możliwe jest wszycie w pokrowcu listwy zabezpieczającej, która zakrywa zamek i chroni przed przedostaniem się płynów do środka materaca.
 

Tabela porównawcza materacy serii FOR.REST

Parametr LILY IVY MOSS FERN SORREL CLOVER
Ilość warstw 1 1 1 2 2 2
Rodzaj warstw poziomych pianka PU pianka PU pianka PU

- dolna pianka HR

- górna pianka termoelastyczna

- dolna pianka HR

- górna pianka termoelastyczna

- dolna pianka HR

- górna pianka termoelastyczna

Rodzaj warstw pionowych brak brak brak brak Pianka HR Pianka HR
Profilowane strefy materaca brak Typu gofr, na całej powierzchni

- 7 stref,

- nacięcia poprzeczne

- 7 stref,

- nacięcia poprzeczne

- 7 stref,

- nacięcia poprzeczne i podłużne

- 7 stref,

- nacięcia poprzeczne i podłużne

Strefy twardości materaca brak brak brak brak brak - 3 strefy
Nacięcia dolnej warstwy brak brak Dostosowane do segmentów łóżek Formed Dostosowane do segmentów łóżek Formed Dostosowane do segmentów łóżek Formed Dostosowane do segmentów łóżek Formed
Grubość 12 cm 12 cm 14 cm 14 cm 14 cm 14 cm
Wymiary gabarytowe 2000x850mm 2000x850mm 2000x850mm 2000x850mm 2000x850mm 2000x850mm
Zamek z 2 stron z 2 stron z 2 stron dookoła dookoła dookoła
Listwa zakrywająca zamek opcja opcja opcja opcja opcja opcja

Serwis niedostępny!
Service unavailable!

Materiał na stronie przeznaczony jest dla osób profesjonalnej opieki medycznej.
The website material is intended for healthcare professionals.